від аеропорту Марсель-Прованс
- З аеропорту автобус (експрес-шаттл) доставить вас до залізничної станції вокзалу Сен-Шарль (8,50 €). Від залізничної станції Сен-Шарль вам потрібно сісти в метро: лінія 2, напрямок Бугенвіль, зупинка "площа Жольет" (Joliette). Далі сядьте на міський автобус (RTM) №35, напрямок L'Estaque, зупинка Littoral Gourret. Ця зупинка знаходиться приблизно в 800 метрах від найближчого і в 2 км від далекого круїзного терміналу.
- Замовити таксі
- Замовити трансфер у менеджера Фор Гейтс Україна
в Марсель з порту в круїзі
- На громадському транспорті
- Замовити таксі (20-25 Євро / в одну сторону)
- Безкоштовний портовий автобус, який возить туристів від круїзних терміналів до площі Жольет. Але він ходить тільки в певні дні, і якщо вам не пощастило, то доведеться добиратися міським автобусом №35. Від лайнера вам потрібно буде пройти по зеленій пішохідній доріжці до виходу з порту приблизно 1-2 кілометри. Відстань залежить від того, де буде пришвартований ваш лайнер. Від площі Жольет ви можете почати прогулянку по Марселю.
- Трансфер у менеджера Фор Гейтс Україна
Le Panier. Le Panier дає уявлення про Старому Марселі і справжньою Марсельної культурі. Le Panier - це чудове місце для прогулянок: від вузьких звивистих вуличок, які простягаються до площ, ресторанів, ательє (майстерень) і терасових будинків.
Vieux Port. Vieux Port почав стикування кораблів і човнів ще в 600 р до н.е., і це був жвавий центр міста, поки пароплави не стали переважним видом транспорту, а Vieux Port вважався занадто дрібним. Порт з безліччю гойдаються вітрильних човнів, ресторанів, барів і магазинів, розташованих на березі.
Абатство Сен-Віктор. Абатство Сен-Віктор - діюча католицька церква, яка була заснована ще в XIвеке як абатство і названа на честь римського солдата і християнського мученика Віктора Марсельського. Велика частина абатства була зруйнована в 1794 році, збереглися суворі церкви і склепи.
Базиліка Нотр-Дам-де-ла-Гард. Базиліка Нотр-Дам-де-ла-Гард - перекладається як «Богоматір гвардії» - була побудована в 1850-х роках на фундаменті стародавньої фортеці Марселя. Сьогодні ця діюча католицька базиліка, наповнена приголомшливим мармуром, фресками та мозаїкою, є символом міста, вінцем його горизонту і, крім того, прекрасним місцем, щоб насолодитися приголомшливим видом на місто внизу.
Форт Сен-Жан. Форт Сен-Жан, побудований в 1660 році Людовіком XIV, є добре збереженою фортецею, що охороняє Марсель біля входу в Старий порт. Цікаво, що він був побудований не для того, щоб тримати загарбників в страху, а для придушення місцевого повстання. Сьогодні легендарний форт є туристичною визначною пам'яткою, де мандрівники розминають ноги і відпочивають, а не готуються до битви.
Національний парк Каланкі. Уявіть собі зазубрені вапнякові скелі, що спускаються на секретні галькові пляжі, омивається аквамариновий водами Середземного моря, і ви почнете отримувати зображення Національного парку Каланкі. Хоча багато мандрівників дивляться на цей національний парк з моря, інші кажуть, що походи теж абсолютно чарівні.
MuCEM. Музей історії цивілізацій Середземномор'я (MuCEM), є музеєм історії та культури Марселя, який веде відвідувачів в антропологічне подорож по історії Середземномор'я. Архітектор Руді Річчіотті спроектував сучасна будівля, яке через пішохідний міст з'єднує форт Сен-Жан XIIIвека.
Кафедральний собор Марселя. Будівництво цього колосального собору почалося в 1852 році в романський-візантійському стилі за проектом архітектора Есперанде з волі майбутнього Наполеона III, який хотів завоювати церква і Марсель, а також розвивати торгівлю зі Сходом. Це показне будівля була частково побудовано на місці колишнього Великого собору, чиї романські останки все ще видно. З 2014 року нова набережна принесла собору нове відчуття простору.
Замок Іф. Замок Іф - це фортеця XVIвека, побудована на замовлення короля Франсуа I, розташована на самому маленькому острові архіпелагу Фріулі, менш ніж за милю від Марселя. Відвідувачі Марселя часто подорожують на човні до цього прекрасного і таємничого пам'ятника, тим більше що він надихнув оточення знаменитої книги Олександра Дюма «Граф Монте-Крісто».